Internet of Things on Azure


Zaczęło się od jednej wyceny.


Choć właściwie klient nie chciał rozwiązania IoT, ale zaszczepił taką myśl w mojej głowie. Potem przyszły kolejne wyceny, a mnie świat IoT wciągnął do końca. Ilość problemów, rozproszenie geograficzne, ogromne ilości przesyłanych danych, różne sposoby przechowywania… Wszystko wydawało mi się trochę za bardzo teoretyczne, więc na moim biurku pojawiło się pierwsze urządzenie od MXChip czyli IoT Developer Kit – płytka z wieloma wbudowanymi czujnikami, przyciskami, diodkami i wyświetlaczem. I jakoś nagle wiedza stała się namacalna.

Seria postów zaczyna się od spraw prostych choć nieoczywistych na początku zabawy z takimi rozwiązaniami. Szybko dotarło do mnie, że czytanie, czy nawet oglądanie materiałów, mnie samej dało za mało. Dopiero magiczne urządzenie na biurku połączyło informacje w wiedzę.

Azure IoT workshop

Dlatego wpadłam na pomysł robienia warsztatów wprowadzających do IoT.
I tak oto na moim biurku zrobiło się tłoczno od 16 sztuk IoT DevKitów, którymi mają się bawić uczestnicy warsztatów. Azure IoT Workshop by Programistka i Kot czyli Joanna Lamch

Mam nadzieję, że warsztatów odbędzie się kilka.
A dalsze posty z tej serii będą dotyczyć coraz trudniejszych wyzwań.


Artykuły o IoT na tym blogu:

Trochę bardziej MxChip i Arduino. Repozytorium z wszystkimi przykładami 

Warsztat online

W czasach separacji społecznej jest chwila na eksperymenty. Dzięki temu udało mi się stworzyć nagrania zagadnień, które poruszam na warsztatach ofline. Niestety nie mogę użyczyć płytek, ale może choć nagrania będą rozrywką i nauką bez sprzętu.

Komentarze

Popularne posty