CodeCamp


CodeCamp Kraków day 1 .NET
6 sesji, 9 godzin, litr kawy i troche pizzy ;)


09:15-10:30 Tadeusz Golonka i Marcin Książek - Software Development Life Cycle z Team Foundation Server 2008
Panowie przez przeszło godzinę opowiadali o TFSie widzianym okiem programisty i "nieprogramisity" project menadżera.
Używam TFS'a od roku, więc od strony programisty sądziłam że nic mnie nie zaskoczy, a jednak znalazło się kilka opcji które powędrowały na karteczkę z adnotacja - znajdź i użyj jak: Annotate, Shelve,Find changeset (niestety poprzez GetSpecificVersion ale i tak fajnie), bildy, statyczna analiza kodu (tu od razu dwa linki które warto by przejrzeć fxCop CodePlex TFS Guide)
Naprawdę szkoda że sesja nie trwała dłużej.

10:45-11:45 Michał Brzozowski - Wprowadzenie do zasad SOLID
Michał mówił o tym jak kod staje się coraz trudniejszy w utrzymaniu i zrozumieniu (skomplikowanie kodu liczone w WTF/minute ;) ) oraz o zasadach SOLID mających przeciwdziałać temu zjawisku. Przewinął się również manifest.

12:00-13:00 Tomasz Kopacz - Programowanie równoległe i rozproszone w VS 2010
Tomek Kopacz jak zwykle przegalopował przez temat wykorzystania obecnie dostępnych procesorów oraz programowania równoległego w VS2010 zrywając widowni czapki z głów :]
VS2010 ma wiele elementów pozwalających szybko i prosto tworzyć aplikacje pracujące na wielu Taskach, a debugger historyczny pomaga w sprawdzaniu aplikacji bo wie co to wątki

14:00-15:00 Witold Bołt - Programowanie z głową w chmurach - wstęp do cloud computing i Windows Azure
Po przekąsce wszyscy przesunęliśmy głowy w chmury. Witek Bpłt opowiadał o Windows Azure i jego możliwościach a także drodze jaką musi pokonać request do chmury. Temat niezwykle ciekawy, jednak pizza jakoś przytłacza pamięć, warto powtórzyć tą sesje ;)

15:15-16:15 Marcin Najder - Workflow Foundation 4.0
Najważniejsza wiadomość: WF 4 jest zupełnie nowym rozwiązaniem w stosunku do 3. 3 nie da się zmigrować do 4 a trzeba ją przepisać. Wniosek stąd - warto zacząć w 4. A w 4 dalsze atrakcje jak XAML i bardzo dużo nowych aktywności... Może kiedyś i ten temat zgłębię ;)

And the last but not the least:
16:30-17:45 Bartosz Kierun - Czy ASP.NET MVC oznacza zmierzch "klasycznego" ASP.NET?
Sesja na którą szczególnie czekałam ze względu mojego ostatniego zainteresowania MVC.
Sesja bardzo fajna, choć o MVC powiedziane było głównie tyle - że na razie jest to technologia niedojrzała i warto zaczekać z implementacją.
Mam nadzieje że uda mi się napisać jeszcze jeden post na temat tej sesji z najważniejszymi punktami z niej wyniesionymi a było ich bardzo dużo i dotyczyły głównie nowości w ASP.NET 4 :)

Komentarze

Popularne posty