2nd Silesian Code Camp

To już trzeci mój CodeCamp, nie wiedzieć czemu pierwszy śląski. Mam wrażenie że coraz to młodsi ludzie pojawiają się na takich spotkaniach - a myślałam że nie starzeje się aż tak szybko ;)

Idea
CodeCamp to ogólnoświatowa impreza organizowana pod hasłem By and For the developer community. Od samego początku CodeCamp organizowany jest przez pasjonatów i dla pasjonatów zgromadzonych w tzw. społeczności programistów.

Osobiście bardzo lubię Code Campy. Poziom sesji jest zawsze wysoki, często pojawiają się prelegenci których nie spotyka się często na zwykłych spotkaniach i ta otoczka organizacyjna - duża sala dużo ludzi. Mmmm. Ja zawsze jestem zachwycona. Nie mówiąc już o tym że zazwyczaj wybieram sesje w tematach o których nie mam pojęcia lub moje pojęcie jest bardzo blade - już nie raz okazywało się że taka jedna godzinna sesja może być dzwonem w odpowiednim kościele w dużo późniejszym czasie gdy przychodzi zabrać się za temat w szczegółach.
Jednak na każdym Code Campie ludzie gadają między sobą i często mam wrażenie że nie są zadowoleni. Czasem zastanawiam się czy to cecha narodowa polaków? Podobno na wyjazdach zagranicznych też tak jest że z Polaka wychodzi maruda;).
Gdyby chcieć się przyczepić to można by powiedzieć że sesje były zbyt wyspecjalizowane, że nie było darmowych ciastek i kawy na pierwszej przerwie [ale był RedBull i ładne panie go roznoszące, a ciastka na ostatniej przerwie były od samego prezesa Kamsoftu :)] a klimatyzacja za słabo działała [przynajmniej raz nie przemarzłam na kość] no i podobno w męskiej toalecie nieświeżo pachniało (a na ścianie ktoś napisał głupi kaowiec - nie czekać, to nie ten film!) [a w damskiej na takich spotkaniach jest zawsze luz i zapas papieru ;)].
Wróćmy więc do idei
Idea
CodeCamp to ogólnoświatowa impreza organizowana pod hasłem By and For the developer community. Od samego początku CodeCamp organizowany jest przez pasjonatów i dla pasjonatów zgromadzonych w tzw. społeczności programistów.

Dość elaboratu o emocjonalnym podejściu do sprawy przejdźmy do sesji na których byłam.

Co, jak i kiedy? IN, NOT IN, EXISTS, NOT EXISTS – praktyczny poradnik - Damian Widera Nie jestem dobra z SQLa, ba często nie wiem co się do mnie mówi w tym języku, jednak sesja była o aspektach praktycznych - co szybciej i sprawniej działa i czego warto używać. Nie ma się nad czym zastanawiać trzeba usiąść nad kodem z tej sesji i dokładnie zapamiętać! Miłym zaskoczeniem była sekcja 'jak czas pozwoli' w której Damian mówił o tym co mi już bliższe a mianowicie wydajności aplikacji pisanej w C# a korzystającej z jakiejś technologi pośredniej dostępu do danych. Damian mówił o Entity Frameworku, który miał ułatwiać programistom do danych, a tymczasem produkuje takie zapytania że z pewnością kiedyś trzeba będzie pochylić się nad kwestią wydajności. [Entity Framework w swoim dziele nie jest odosobniony ;)]

Hakowanie Kinect - Szymon Kobalczyk Wszyscy mówią że po Szymonie ciężko pokazać coś fajniejszego bo brakuje efektu wow. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem po tej sesji. Troszkę o tym co to Microsoft znowu wykupił, jaki algorytm wyuczył (używając potężnych zasobów nie tylko sprzętowych), jak to ślicznie sprzedaje... Ale zaraz to faktycznie działa, potrafi budować trójwymiarowy obraz, śledzić graczy i ich tło, ustalać odległość i parę innych fajnych rzeczy. Być może póki co jest kolejną zabawką ale jeśli dołączyć do tego wyobraźnie developerów ... chyba trzeba się zastanowić jak daleko nam do interfejsów z raportu mniejszości.

MVVM i Windows Phone 7 - jak i po co? - Tomasz Wiśniewsk Kolejny wzorzec projektowy - jak się o nich słucha to z jednej strony ma się zrażenie że są modne, że wszędzie się pojawiają, z drugiej jak się zastanowić to i tak ich używamy nawet o tym nie wiedząc. Tomek bardzo fajnie opowiedział o MVVM pokazując mimochodem parę ułatwiających życie drobiazgów w VS i przypominając o CodePlex. Od razu przychodzi na myśl porównanie z MVC ;) Mnie osobiście w przykładać MVVM zabrakło jakiegoś updatu czy insertu, ale przeciwnikiem zawsze jest czas.

Jak dla mnie bomba ;) czekam na kolejny CodeCamp, a tymczasem niebawem Geek On Tour

Komentarze

  1. Witam, Dziękuję za miłe słowa i cieszę się bardzo, że moja sesja była inspirująca. Tak Kinect to rewolucja w tym jak obcujemy z komputerem i faktycznie działa. A granicą jest tylko wyboraźnia deweloperów. Podpisuje się pod tym obiema łapkami!

    Pozdrawiam,
    -Szymon

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty