Gallup poznać talenty i co dalej?

Talent to powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i zachowania, który znajduje praktyczne zastosowania. To Twój naturalny potencjał, Twoje naturalne predyspozycje.


Sam test 

Test talentów Gallupa, który można zrobić na stronie CliftonStrengths.
Oczywiście nie za darmo. Za 20$ poznamy pierwszą piątkę. Ale ja polecam pełną opcję 50$
Czy warto wydać około 200 złotych, aby poznać kolejną klasyfikację samego siebie?

Ja po zrobieniu testu byłam trochę rozczarowana. Tak naprawdę odkryte talenty nic mi nie mówiły, może poza Learner czyli Uczenie się. To rozumiałam i faktycznie uczyć się lubię.
Rozkład moich talentów też niewiele mi mówiła.
I tak sobie te wyniki leżały.

Podcasty

Aż trafiłam na podcast Z pasja o mocnych stronach.
W podcaście można posłuchać wywiady z osobami, które wiedzą, jak używać swoich talentów oraz po prostu opisy talentów. Mnie jednak czegoś brakowało. Okazuje się, że języka angielskiego. Niektóre rzeczy słucham i rozumiem lepiej po angielsku. Dzięki poprzedniemu podcastowi znalazłam ten: Gallup Theme Thursday, którego można posłuchać tutaj lub znaleźć na stronie Gallup.

Jak to działa

Dopiero słuchanie tego ostatniego podcasta pozwoliło mi trochę zrozumieć, jak to działa. Tutaj pierwszy raz usłyszałam, że talent może być dojrzały i wtedy pomaga nam w realizacji naszych celów. Jednak talent może być też surowy, a taki nieoszlifowany talent często przeszkadza lub staje się problemem. Warto wiedzieć jakie są negatywne skutki każdego z naszych talentów i rozwijać dojrzałość tych talentów, aby nie przysparzały nam problemów.
Dodatkowo niektóre talenty potrafią wspierać inne lub je temperować - dlatego warto znać więcej niż tylko pierwsza piątka.

Dla mnie bardzo ważne okazało się również poznanie samej końcówki rozkładu moich talentów. Niby to oczywiste, że aby być dobrym w pewnych zakresach trzeba być słabszym w innych, jednak, gdy oczywistość nabiera nazw talentów, których brakuje - to naprawdę daje wielką moc wiedzy.

Jeśli zrobimy test i wrzucimy go do szuflady to nie jest on wart 50$. Ale Jeśli zaczynamy inwestować w swój rozwój to jest to dobry pierwszy krok. Dalsza inwestycja to głównie nasz czas i samoświadomość.

Komentarze

Popularne posty