DPack Numbered Bookmarks

Numerowane zakładki
Chyba każdy kto kiedyś programował w Delphi był potem rozczarowany standardowymi bookmarkami w VS. Jak działają bookmarki w VS?
Skrótem Ctrl+K; Ctrl+K ustawiamy bookmarka. Możemy ich mieć dowolną ilość. Bookmarki możemy sobie podejrzeć w okienku dla nich przeznaczonym: Możemy sobie zmieniać ich nazwę, ale nie kolejność. I to jest właśnie ten element który jest niekoniecznie fajny.
Poruszanie się po bookmarkach Ctrl+K;Ctrl+N (następna) oraz Ctrl+K;Ctrl+P (poprzednia) przechodzi do kolejnych bookmarków - zgodnie z ich kolejnością dodawania. W tym można się łatwo zaplątać, zwłaszcza jak jakąś usuniemy, zamkniemy projekt i spędzimy wieczór bez VS czy cokolwiek.

Jeśli potrzeba nam ścieżki "skąd ja się tu kurcze wziąłem" dużo lepiej zadziała nawigacja wstecz czyli Ctrl+- (wstecz) Ctrl+Shift+- (w przód)

Jednak czasem jak się wpada w nowy projekt miło jest wiedzieć więcej i szybciej (niż np przezywanie bookmarków). W VS2010 można użyć Numbered Bookmarks by TheManojKumar, jednak ta wtyczka ma ograniczenie numerowania bookmarków w zakresie jednego pliku.
No więc TaDa: DPack
DPack, który jest dostępny dla VS2010 oraz VS2008, rozszerza VS o numerowane bookmarki Po użyciu odpowiedniego skrótu klawiaturowego zostaje dodany bookmark wyglądający jak standardowy VS, z tą różnicą że ma cyferkę. Bookmarki można ustawiać w zasięgu pliku, ale również globalnie dla projektu. Możemy oczywiście mieć 10 bookmarków naraz i zapisują się one w naszych ustawieniach (suo) więc dnia następnego nadal będą tam gdzie je zostawiliśmy (jeśli tylko pamiętamy po co...)
Skróty dla DPack bookmark - globalne Ustaw: Shift+Ctrl+Alt+0..9 Idź: Ctrl+Alt+0..9

Komentarze

  1. Ja najczęściej korzystam z Code Browser oraz File Browser. Raczej sporadycznie z jakichkolwiek Bookmarków.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty